ویروس کرونا، شیوع در ۴۴ کشور 

نیویورک تایمز | گروه ترجمه مجله دیلمان

ویروس کرونا اکنون در همه قاره ها هست به جز جنوبگان(قاره ای در قطب جنوب) با موارد مبتلایان جدیدی که اکنون بیش از چین، در خارج از این کشور گزارش می شوند. از کوه های آلپ در اتریش گرفته تا جزایری در ساحل آفریقا، از کلیسایی پروتستان در کره جنوبی تا شهر مقدس قم در ایران. دولت ها و کارکنان بخش بهداشت و درمان در سراسر جهان تلاش کردند تا به سرعت جلوی گسترش سریع کرونا ویروس را بگیرند. آمار موارد جدید ابتلاء به این ویروس در خارج از چین برای اولین بار از موارد داخلی این کشور  پیشی گرفته است. بیش از ۸۱ هزار نفر تاکنون به این ویروس آلوده شده اند و موارد جدید در ۴۴ کشور ثبت شده است. تاکنون نزدیک به سه هزار نفر مرده اند که اکثریت قریب به اتفاق آن ها در یکی از ایالت های چین بوده است.

در اروپا، فرانسه اسپانیا و آلمان، افزایش موارد مشکوک گزارش شده است که احتمالا شیوع آن به منطقه لومباردی ایتالیا مربوط می شود. در این منطقه ایتالیا بیش از ۴۰۰ نفر مبتلا شده اند. مواردی از آلودگی در استونی و دانمارک در روز پنجشنبه گزارش شده بود.

در خاورمیانه یک گروه از مبتلایان از ایران، بیش از ۱۴۰ نفر، از عراق به کویت و بحرین و امارات گسترش پیدا کرده اند.عربستان سعودی زیارت از اماکن مقدس را  در شهرهای مکه و مدینه متوقف کرده است.

در آسیا، مقامات در چین به آرامی اقدام به برداشتن قرنطینه شهرها که بیش از ۷۰۰ میلیون نفر را به دام انداخته بودند، کردند. یک مورد شیوع گسترده دیگر مربوط به کلیسای بزرگی در کره جنوبی بود که در آن بیش از ۱۵۰۰ مورد ابتلا گزارش شد.

در آمریکای جنوبی اولین مورد، مردی ۶۱ ساله در برزیل بود. همچنین شخصی در کالیفرنیا که تماسی با فرد کرونا مثبتی نداشته است·

همزمان با تسری نگرانی ها به ایالات متحده، ترامپ مایک پنس را به عنوان نماینده خود برای هماهنگی پاسخگویی دولت در این زمینه برگزید و اطمینان داد كه آمریکا از شیوع پردامنه این ویروس جلوگیری می كند. ترامپ گفت: ما خیلی خیلی برای این آماده هستیم.

 

  • انتشار مطلب با ذکر منبع مانعی ندارد.

 

شماره دهم مجله دیلمان با قیمت ۳۵ هزار تومان در ۴۸۸ صفحه اکنون روی پیشخوان مطبوعات در کل کشور و کلیه کتابفروشی های معتبر در دسترس است.

برای خرید اینترنتی و ارسال پستی به آدرس منزل می توانید به این لینک بروید تا مجله به آدرستان پست شود:

لینک خرید مستقیم مجله دیلمان/ شماره دهم/ ویژه تاریخ جاسوسی در ایران

برای دریافت مجله با تماس تلفنی می توانید با شماره ۰۹۱۷۲۰۵۹۹۶۲ تماس حاصل نمایید تا مجله در کمترین زمان به آدرستان پست شود.