دیلمان کودتا منتشر شد

مجله دیلمان شماره 14

شماره جدید مجله دیلمان با تیتر روی جلد «اسناد روسی کودتا علیه دکتر مصدق» منتشر شد. این شماره پرونده مفصلی را به  کودتای سیاه ۱۳۳۲ علیه دکتر مصدق به روایت اسناد محرمانه اختصاص داده است.

در این شماره گفت‌و‌گوها و گفتارهای ویژه‌ای می‌خوانیم از نوام چامسکی، فرشاد مومنی، محسن مسرت، حسین راغفر، همایون کاتوزیان، مارک گازیوروسکی، تقی آزادارمکی، شاپور رواسانی، ناصر فکوهی، سعید مدنی، داریوش رحمانیان، عباس سلیمی‌نمین، صالح نیکبخت، کامران پورصفر، سعید سلطانی، عظیم محمودآبادی، نرگس مقدسیان، یوحنا دیلمی و غیره به همراه ترجمه‌هایی ویژه از الکسی پارانوموف، ولادیسلاو زوبوک، ولادیمر آرادف، اورسولا پیتکفسکا، دانیل لوماس، جان کسیدی و دیگران.

در این رابطه بیشتر بخوانید: اسلحه سازی از اسناد آزادسازی نشده، چگونه عملی می شود؟

مجله دیلمان شماره 14

در پرونده ویژه این شماره تلاش کرده‌ایم کودتای سیاه ۳۲ علیه مصدق را به عنوان موضوعی همچنان زنده بررسی کنیم و به ابعاد اسنادی- تاریخی، اجتماعی و اقتصادی آن بپردازیم.­­­

در بخش تاریخ بخوانید: کودتا در زمان مصدق و امروز؛ تراژدی و کمدی

علاوه بر این در بخش زنان، گفت‌و‌گوهایی ویژه داریم که به سوژه‌هایی خاص می‌پردازد. با شهلا کاظمی‌پور درباره مسئله تجرد قطعیِ دهه شصتی‌ها و با مریم رفعت‌جاه درباره تحول نقش مادری در جامعه امروز ایران گفت و گو کرده‌ایم. علاوه بر این گفتاری درباره مستند آزاده بیزار گیتی کارگردان معاصر منتشر کرده‌ایم به قلم ناصر فکوهی.

در بخش نقد ادبی مقاله‌ای درباره زندگی پرفراز و نشیب چایکفسکی با ترجمه علی رکنی و نقد غزل دهه هشتاد و نود از منظر مکتب فرانکفورت که به قلم مسیح حسین‌نژاد نوشته شده است را می‌خوانیم؛ همچنین معرفی کتاب و داستان‌هایی از واقعیت‌های اجتماعی زندگی ما با نوشته‌هایی از مجید دانش‌آراسته، شوکا جنگلی، مرسده کسروی، زهرا زارع، ساغر الهی و دیگران.

مجله دیلمان شماره 14

مجله دیلمان با نگاه انتقادی به بررسی و تحلیل مسائل اجتماعی، فرهنگی، تاریخی جامعه ایران می‌پردازد. دیلمان مجله‌ای است مستقل که بصورت سراسری و دوماهانه توزیع می‌شود. شماره جدید دیلمان را می‌توانید از کیوسک‌های مطبوعاتی و کتابفروشی‌های سراسر کشور تهیه کنید.

برای دریافت مستقیم از دفتر مجله از طریق پستی با شماره ۰۹۱۷۲۰۵۹۹۶۲ تماس حاصل نمایید یا در واتساپ پیام بفرستید. کافیست آدرس پستی و شماره همراه خود را به این شماره پیامک کنید تا مجله در کمترین زمان خدمتتان پست ‌شود. همچنین می‌توانید شماره‌های مختلف مجله را از وبسایت فروشگاهی مجله به آدرس Shop.deylamanmag تهیه نمایید.

مجله با پست سفارشی یا پیشتاز خدمتتان ارسال می‌گردد. این شماره از مجله دیلمان با ۳۶۸ صفحه مطلب خواندنی با قیمت ۵۵ هزار تومان در دسترس است.

با معرفی مجلات مستقل و هدیه دادن آن به دوستان اهل مطالعه، به گسترش فرهنگ و آگاهی انتقادی و امتداد نشریات مستقل کمک کنیم.

 

  • تهیه مجله از کیوسک های مطبوعاتی و کتابفروشی های معتبر سراسر کشور
  •  برای خرید اینترنتی و ارسال پستی به آدرس منزل می توانید به این لینک بروید تا مجله به آدرستان پست شود:
  •   لینک خرید مستقیم دیلمان/ شماره چهاردهم ویژه اسناد روسی کودتا علیه دکتر مصدق
  • برای دریافت مجله با تماس تلفنی می توانید با شماره ۰۹۱۷۲۰۵۹۹۶۲ تماس حاصل نمایید تا مجله در کمترین زمان به آدرستان پست شود.
  • وبسایت فروشگاهی مجله دیلمان: www.shop.deylamanmag.com
  • صفحه اینستاگرام مجله فرهنگی و اجتماعی دیلمان: deylaman_magazine@
  • مجله دیلمان را به احترام اندیشه مستقل و انتقادی، به دوستان اهل کتاب و مطالعه خود معرفی کنیم.
  • مجله دیلمان | پیش به سوی تفکر انتقادی