شماره ششم مجله دیلمان منتشر شد: در سایه سار سایه

مجله دیلمان ویژه نوروز با تیتر روی جلد «درسایه سار سایه» به مناسبت ۹۰ سالگی «سایه» منتشر شد. در این شماره پرونده مفصلی به آغاز ۹۰ سالگی امیرهوشنگ ابتهاج (ه. الف. سایه) اختصاص یافته و شعری منتشر نشده از سایه به چاپ رسیده است. در جشن نامه آغاز ۹۰ سالگی سایه مهدی فیروزیان، کامیار عابدی، محمد باقری، محمود نیکویه، عنایت سمیعی، هومن یوسفدهی، میلاد عظیمی، رحمت موسوی گیلانی و چندین تن دیگر، مطالبی را درباره او نوشته اند. در بخش گیلان شناسی، نوشتارهایی چون مسأله برف در گیلان، گزارشی درباره تاریخ زیدیه طبرستان، دیلمان و گیلان، قراردادهای دامداری در گیلان، لوتکا و لوتکاسازی در گیلان و رسوم استقبال از نوروز در منطقه تُخسَم لاکان رشت آمده است. زبان تاتی و جایگاه آن در بین زبان های حاشیه خزر در بخش زبان شناسی، زنان گیلان و تأثیرشان بر مسکن روستایی در بخش زنان، ترور شبانه درختان در آستانه اشرفیه در محیط زیست، زیبای روسی در نهضت جنگل در بخش تاریخ به همراه یادنامه عزیز طویلی؛ تاریخ پژوه گیلانی نیز منتشر شده است. 

 

  • شماره دهم مجله دیلمان با قیمت ۳۵ هزار تومان در ۴۸۸ صفحه اکنون روی پیشخوان مطبوعات در کل کشور و کلیه کتابفروشی های معتبر در دسترس است.

برای خرید اینترنتی و ارسال پستی به آدرس منزل می توانید به این لینک بروید تا مجله به آدرستان پست شود:

لینک خرید مستقیم مجله دیلمان/ شماره دهم/ ویژه تاریخ جاسوسی در ایران

برای دریافت مجله با تماس تلفنی می توانید با شماره ۰۹۱۷۲۰۵۹۹۶۲ تماس حاصل نمایید تا مجله در کمترین زمان به آدرستان پست شود.